Surowa Dieta


Surowa Dieta

witarianizm to sposób jedzenia, który nazywany jest także surową dietą. Składniki, z których szykuje się jedzenie, nie są poddawane obróbce cieplnej. W zastępstwie gotowania stosuje się takie procesy jak krojenie, tarcie, miksowanie, miażdżenie albo namaczanie. surowa dieta pomaga odzyskać zdrowie. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem cenne składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Prowadzi to do ścinania się białek. odżywianie na surowo zapewnia więc naszemu organizmowi wiele wartościowych substancji w aktywnej formie.

surowa kuchnia pozwala powrócić do równowagi metabolicznej. Prowadzi do utraty wagi i do unormowania przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także sposób życia. Zamiana przetworzonej żywności na surowe produkty powoduje także zmianę nawyków w pozostałych dziedzinach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo wydaje się restrykcyjne. W związku z tym warto sięgnąć po gotowe przepisy, które uproszczą modyfikację sposobu odżywiania. kuchnia roślinna z surowych produktów jest trudna tylko na początku. Używanie bazy pomysłów na poszczególne potrawy uprości wdrożenie zaleceń. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Surowa Dieta
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 29 stycznia 2024
Wyświetleń: 42
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *